XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W tym roku – to najważniejszy sprawdzian przed Mistrzostwami Świata POLSKA 2014. Wydarzenie odbędzie się w Kraków Arenie w dniach 16-18 sierpnia 2014 r. Oprócz Polaków kibice zobaczą drużyny narodowe: Bułgarii, Chin oraz Mistrzów Olimpijskich i Mistrzów Europy – Rosjan!

Od pierwszej edycji turnieju, Memoriał zawsze objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP, który funduje puchar dla zwycięzcy. Przez pierwsze sześć lat, turniej rozgrywany był w olsztyńskiej hali Urania. W Stolicy Warmii i Mazur gościły drużyny: Australii, Chin, Czarnogóry, Egiptu, Estonii, Hiszpanii, Holandii Kanady, Kuby Niemiec, Norwegii, Tunezji, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii, Polski B oraz Polski A.Pięć lat temu, impreza zawitała do łódzkiej Atlas Areny, gdzie rywalizowały reprezentacje: Chin, Hiszpanii, Polski A, Polski B, Serbii i Włoch.

Cztery lata temu – siatkarze prezentowali się publiczności zgromadzonej w bydgoskiej Łuczniczce. Wówczas kibice podziwiali umiejętności drużyn narodowych: Brazylii, Bułgarii, Czech i Polski.
Trzy lata temu natomiast, w katowickim Spodku, tysiące kibiców oglądały siatkarzy z Czech, Rosji, Włoch i – oczywiście – Orły Andrei Anastasiego.

W 2012 roku, podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji, do Zielonej Góry przyjechały drużyny narodowe: Argentyny, Iranu, Niemiec i Polski, a rok temu – w Płocku – zmierzyły się ekipy: Holandii, Niemiec, Polski i Rosji.

Więcej informacji: www.fundacjawagnera.pl.

Harmonogram

(*) 16.08. Sobota
17:30 Chiny – Rosja
20:30 Polska – Bułgaria

(*) 17.08. Niedziela
17:30 Bułgaria – Rosja
20:30 Polska – Chiny

(*) 18.08. Poniedziałek
17:30 Chiny – Bułgaria
20:30 Polska – Rosja

* Godziny rozpoczęcia meczów mogą ulec zmianie.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata