Arena dla Miasta

TAURON Arena Kraków to obiekt wielofunkcyjny, w którym realizowanych jest wiele inicjatyw i projektów skierowanych do mieszkańców miasta. Są to propozycje dla osób w każdym wieku; część z nich organizowana jest bezpłatnie.

Zimowa Arena - plenerowe lodowisko

W sezonie zimowym 2023/2024 przy TAURON Arenie Kraków, od strony Parku Lotników Polskich działało plenerowe lodowisko. Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ

Dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, mogą skorzystać z lodowiska bezpłatnie.  Z akcji mogą również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, mogą kupić bilet na lodowisko.

Informacje o sezonie 2021/2022 są dostępne TUTAJ

Informacje o sezonie 2022/2023 są dostępne TUTAJ

 

Arena Garden

Arena Garden to przestrzeń przygotowana z myślą o mieszkańcach Krakowa, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Przy TAURON Arenie Kraków, na gości czeka strefa gastronomiczna utrzymana w klimacie ogrodu oraz moc atrakcji towarzyszących. Strefa działa od wakacji 2020 roku.

Do aranżacji Arena Garden wykorzystywane są dekoracje z roślin. Odpoczywać można na leżakach, w koszach plażowych  i na drewnianych meblach. W Małej Hali  działa Arena Coffee.

Część gastronomiczna obejmuje food trucki i budki, w których serwowane są m.in. frytki, pizza, dania z grilla, burgery, hot dogi, zapiekanki, lody i gofry. Działają również punkty z zimnymi i ciepłymi napojami.

Program atrakcji jest publikowany na www.facebook.com/ArenaGardenKrakowwww.tauronarenakrakow.pl 

Non-Stop Zdrowie, czyli sportowe soboty w Arenie Garden

Oferta zajęć pod hasłem „Non-Stop Zdrowie skierowana jest do dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, od 1 lipca do końca wakacji, w godz. 11:00-14:00, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Ćwiczymy wspólnie z trenerami z AZS AWF Kraków, Klubu Forma na Lata, firmy Decathlon oraz ze Smykami z gimnastyki i Ewą Grzelczak – trenerką Caligraphy Health System. Projekt wpisuje się w miejską kampanię promującą aktywne spędzanie wolnego czasu „Kraków w Formie”.

Informacje o zajęciach w lipcu 2023 r. są dostępne TUTAJ

Wielka Lekcja Ekologii

To wydarzenie, którego celem jest kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków, miejskie spółki komunalne oraz jednostki miejskie.

Podczas Lekcji  prezentowane są najnowsze rozwiązania oraz działania wpływające na ochronę środowiska i poprawę jakości życia w mieście, przede wszystkim te związane z poprawą jakości powietrza, gospodarką niskoemisyjną i nowatorskim system gospodarki odpadami. W programie wydarzenia są warsztaty, wykłady, pokazy, prezentacje ekologicznych pojazdów.

I Wielka Lekcja Ekologii – przeczytaj TUTAJ.

II Wielka Lekcja Ekologii – przeczytaj TUTAJ.

III Wielka Lekcja Ekologii (wydawnictwo) – przeczytaj TUTAJ

IV Wielka Lekcja Ekologii w plenerze „Kraków dla klimatu” – przeczytaj TUTAJ

V Wielka Lekcja Ekologii „Kraków w dobrym klimacie” – przeczytaj TUTAJ

VI Wielka Lekcja Ekologii w plenerze „Kraków w dobrym klimacie” – przeczytaj TUTAJ

Dni bezpieczeństwa w Arenie

To program skierowany do uczniów krakowskich szkół podstawowych, którego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania. Pokazanie im zagrożeń, z którymi mogą mieć do czynienia na co dzień i sposobów, jak sobie z nimi radzić. W programie są warsztaty, wykłady i pokazy służb. Zajęcia są bezpłatne.

Program jest realizowany przez Arenę Kraków S.A. przy współpracy ze Strażą Miejską Miasta Krakowa, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, Komendą Miejską Policji w Krakowie i Komendą Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Zajęcia są bezpłatne.

Dni Bezpieczeństwa są organizowane cyklicznie. Szkoły zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o przesłanie wiadomości na adres: sekretariat@tauronarenakrakow.pl.

Akademia Przedszkolaka

To projekt realizowany od 2016 roku przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Mogą w nim brać udział wszystkie placówki przedszkolne znajdujące się na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zajęcia są bezpłatne.

Głównym celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku, która może przerodzić się w miłość do sportu na całe życie.

W zajęciach biorą udział dzieci w wieku 5-6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych.
Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na stronie MOS Kraków Zachód.

Akademia Młodego Krakowianina

To projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I-III), realizowany przez Urząd Miasta Krakowa oraz miejskie spółki i jednostki od 2016 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa, a także tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii.

Dzieci poznają specyfikę i profil działalności instytucji i spółek miejskich, którymi kieruje samorząd, oraz poszerzają wiedzę na temat infrastruktury miejskiej, bezpieczeństwa, gospodarki odpadami czy wodociągów.

Projekt, oprócz kształtowania wśród najmłodszych postaw prospołecznych i proekologicznych, umożliwia również realizację zainteresowań kulturalnych i sportowych. W ramach Akademii dzieci zwiedzają TAURON Arenę Kraków.
Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na stronie Miasta Krakowa.

Zwiedzanie TAURON Areny Kraków

To oferta dla osób w każdym wieku. Zwiedzający mogą zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne uczestnikom imprez (m.in. pomieszczenia techniczne i szatnie zawodników), stają na każdym z poziomów hali, odwiedzają jedną z lóż VIP.

W trakcie spaceru mogą się także dowiedzieć kto do tej pory odwiedził TAURON Arenę Kraków, poznać historię budowy oraz możliwości techniczne największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce i jednej z największych i najnowocześniejszych w Europie. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie areny w zakładce „Zaplanuj wizytę”